Atlas Craft Team na Orlickém maratonu

08.03.2016 09:41

V neděli jsme se účastnili dalšího pokračování SkiTour. V neděli ráno nás přivítalo na Šerlichu sněžení mlha a vlhký sníh.

Atlas Craft team přijel v silné sestavě. Na náhradní trati na 33,5km vybojoval po stíhací jízdě vedoucí dvojice Dan Máka výborné 2. místo, když za vítězem zaostal o jednu vteřinu. Na 4. pozici dojel do cíle Pavel Ondrášek, jednu vteřinu před 5. Jirkou Harcubou.

Na 33 km kopcovitou trať se nechala přemluvit Šárka Klaclová, která by před startem asi radši jela kratší variantu na 22,5 km. Nakonec byla na dlouhé trati mezi ženami nejrychlejší a vyhrála!  "Se svým výkonem jsem moc spokojená. Nejdřív přede mnou byla Anna Beranová, kterou jsem při nájezdu do druhého kola předjela a první pozici jsem si pak hlídala. Závod byl super," řekla v cíli vítězka. Na startu nechyběla ani bývalá česká reprezentantka Kamila Rajdlová, která dojela do cíle na 4. místě.