ATLAS CRAFT TEAM ovládl celkové hodnocení teamů i jednotlivců v letním seriálu Silvini Skiroll Classics

27.09.2015 10:09

Na Ještědu dnes Atlas Craft Team (ještě pod názvem ATLAS EXCAVATORS Team) skvěle zakončil letní seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics.

Trať závodu Silvini Skiroll (c)up Ještěd, který se konal zároveň jako Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu, vedla z Janova Dolu na vrchol Ještědu (12 km, převýšení 600 m). Na start hlavního závodu klasickou technikou se postavilo celkem 96 mužů a juniorů a 21 žen a juniorek.

V kategorii mužů obhájil loňské vítězství Martin Jakš (TJ Dukla Liberec) v čase 41:16,3, o 11,3 vteřiny před druhým Lukášem Bauerem (TJ Dukla Liberec). Na třetím místě doběhl se ztrátou 1 minuta a 53,9 vteřiny jejich oddílový kolega Miroslav Rypl. První pětici uzavřel náš Adam Fellner (Atlas Excavators) a do první desítky dojel Jirka Ročárek (Atlas Excavators). Mezi ženami zvítězila s přehledem polská reprezentantka a členka bronzové štafety z MS ve Falunu Sylwia Jaskowiec v čase 49:47,1 o 37,5 vteřin před Petrou Novákovou (LK Slovan Karlovy Vary) a 1 minutu a 1,8 vteřiny před třetí Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators). V rámci MČR obsadil Adam Fellner skvělé 5. místo, Jiří Ročárek 9. místo, Jan Pechoušek 5. místo v juniorech a Adéla Boudíková 2. místo v ženách.

V celkovém hodnocení seriálu jsme vyhráli nejen celkové hodnocení týmů, ale i jednotlivce. V kategorii mužů vyhrál Jirka Ročárek a kategorii žen ovládla Adéla Boudíková. Druhé místo v celkovém pořadí obsadil Adam Fellner, čtvrté Daniel Máka a páté Pavel Ondrášek.