Jiří Ročárek - železný muž letošní Jizerské 50

11.01.2016 13:44

Jiří Ročárek už roky patří mezi hvězdy Jizerské 50, přestože hlavní závod nikdy nejel. Až letos. Na svém kontě již má sedm vítězství z Jizerské 25 a sedm prvenství i z Bedřichovské 30.

Jako jediný závodník se o víkendu zúčastnil Bedřichovské 30, Jizerské 25, firemních štafet a hlavního závodu - Jizerské 50. Reprezentant Atlas Craft týmu v pátek finišoval na centimetr shodně s Alešem Razýmem, ale první místo mu uniklo. Počítal se totiž čas od projetí startovní brány po protnutí cíle a Jiří startovní bod projel dříve než Aleš, takže měl v cíli horší čas o 0,3s.

Druhý den bojoval na trati Jizerské 25 opět s Alešem Razýmem, kterého v posledním kole udolal a dojel do cíle jako první. Odpoledne, aby toho neměl málo, startoval ve firemních štafetách s Dušanem Kožíškem, Pavlem Ondráškem a Danielem Šlechtou a také obsadili první místo.

Letos však chtěl podpořit Atlas Craft tým v hlavním závodě a vyjet body do týmové soutěže v seriálu Skiclassics. Vydal se tedy na extrémně náročnou trať měřicí 52km, která byla svým profilem daleko těžší než klasická trať Jizerské 50. Závodníci absolvovali 15 okruhů v délce 3,5km a s převýšením 90m na jedno kolo. Závod dokončila přibližně pětina elitních závodníků, protože ostatní byli dojeti o celé kolo prvním závodníkem Petrem Elliasenem a nemohli pokračovat v závodě. Jiří zde dojel na úžasném 20. místě jako druhý z Čechů za Stanislavem Řezáčem a porazil celou řadu skvělých lyžařů jako je Jerry Ahrlin, Petr Novák, Eugeniy Dementiev, který vyhrál první závod Skiclassics - La Sgambedu.