Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu

09.02.2016 09:56

Další velmi náročný závod je za námi. V neděli na trati 65km na Kaiser Maximilian Laufu v Seefeldu podal Jirka Ročárek opět velmi kvalitní výkon, závod jel soupaží a dokončil na 24. místě. Adéla Boudíková jela klasicky a zajela perfektní 11. místo. Oba tak zabodovali do týmové soutěže. Pavel Ondrášek nestartoval, dva dny před závody se ozvaly problémy se zády.

Tento víkend byl pro pohybový aparát našich závodníků vůbec nějaký prokletý, protože Jirka také málem závod neodstartoval. Ráno před závodem si usnídaně hýbnul s krkem tak, že nemohl otáčet hlavou. Závod o třech náročných okruzích s prudkými stoupáními i sjezdy odjel a i přes bolest to zvládnul na jedničku!!! Většina běžců se shodla na tom, že to byl nejtěžší závod, který kdy soupaží jeli.

Adéla se v průběhu závodu pohybovala kolem 12. - 13. místa, nakonec díky takticky dobře zvládnutému rozložení sil předjela další dvě závodnice.

Po dojetí elitních závodníků byl ve 12 hod odstartován závod hobby běžců. Jelo se jedno kolo náročného profilu o délce necelých 22 km. Za Atlas Craft Team startovalo 7 běžců. K pěknému 14 místu Jardy Kulicha, který se odvážil jet náročný profil soupaží, gratulujeme.

Vedle sportovních zážitků jsme si všichni užili pěkné zasněžené atmosféry útulného Seefeldu. Tak uvidíme, jestli a jak tento podnik zakotví v kalendáři seriálu Ski Classics.

/AB, JŠ/

Zpět

Ne úplně standartní poloha běžkaže.... Jirkova snaha o protažení zatuhlého krku před startem závodu.