Novoroční pozdrav z Číny od Adély Boudíkové

01.01.2016 09:47

Posílám pozdravy z čínského Chanchungu do Čech.

Bohužel Jirka Ročárek nesnáší dobře létání, tak musel zvolit s Pavlem Ondráškem náhradní plán - italský GseiserTal.

Po dlouhých bojích na čínské ambasádě v Praze jsme vyrazili s Petrem Novákem do Číny. Také je tu Dan Máka s dvěma kamarády, který absolvuje, narozdíl od nás, celou Tour of China a zrovna teď bojuje asi 350km od nás v prvním sprintové závodě o nějaký pěkný výsledek.

Předevčírem jsme se po náročné cestě s dvěma přestupy v Istanbulu a Pekingu dostali na místo. Jsme ubytováni v krásném hotelu s pěti hvězdičkami a je o nás královsky postaráno. Číňané jsou velmi ochotní a pracovití a ve všem vám rádi pomohou, když vám rozumí.

Sedmihodinový časový posun je celkem náročný, ale už jsem si trochu zvykla. Hůř se zvyká na místní smog.
Bydlíme na kraji městečka, které má 8 milionů obyvatel, takže skoro tolik, co naše celá republika. Asi není jednoduché vyrábět v čínských fabrikách věci pro celý svět a zároveň žít v čistém prostředí. Není tedy divu, že se tu nedá dýchat. Hotely jsou klimatizované, ale stejně je cítit smog, a to i na lyžařských tratích, které jsou v národním parku za městem.

Zatím mají pořadatelé připravených 7,5km tratí na umělém sněhu, ale dalších 18km čeká pouze na úpravu rolbou. V neděli absolvujeme sprint bruslením a v neděli nás čeká hlavní závod na 50km.

Úžasné jsou sochy ze sněhu umístěné právě v národním parku. Dokonce existuje na některých místních univerzitách obor, který vás tomuto řemeslu vyučí.

Dnes jsme tu potkali také další dva krajany, kteří žijí v Kanadě - Kamilu Bořutovou a Tomáše Čáslavského a další manželé ze Švédska, avšak původem Češi mají přijet dnes, současně s pěti amatérskými českými závodníky. Takže Češi se tu rozhodně neztratí :-)Zpět

Kontakt

Moravský skimaraton klub z.s.
Stichovická 320/3
798 02 Mostkovice
IČ 042 35 622
b.ú. 220 083 2943/2010, Fio banka, a.s.

+420 737 257 125Moravský skimaraton klub © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode