Plány Atlas Craft teamu do konce sezóny

28.02.2016 23:44

Letošní zimní sezóna ve Visma Ski Classics byla pro náš tým velkým testem, protože v předchozích letech startoval za nás na několika závodech z elitních závodníků pouze Pavel Ondrášek a pro letošek nebylo jasné, jak se podaří zajistit servis a občerstvování pro více závodníků. Také závodníci si netroufali odhadnout, zda budou schopní objet více závodů ve vysokém tempu, pokud budou chtít konkurovat nejlepším. Proto tým od začátku sezóny plánoval především prvních šest závodů seriálu, které se konaly ve střední Evropě a Itálii. Logistické a v neposlední řadě i finanční zajištění první části sezóny je snazší, než zajištění účasti na severu. Účast na posledních třech laufech ve Visma Ski Classics představuje náročný pobyt na celý měsíc mezi jednotlivými závody na severu Evropy, včetně služeb servismanů, občerstvovačů a ideálně i maséra. 

Do příští sezóny už tým zvažuje rozšíření základny elitních závodníků pro seriál Ski Classics. Je totiž velmi složité objet všechny závody se třemi závodníky a vyhnout se úrazům, nemocem nebo vyčerpání závodníků. Vedle toho už nyní tým musí pracovat na zajištění sponzorů a partnerů, kteří pomohou finančně zajistit nadcházející sezónu.

S letošními výsledky jsme rozhodně velmi spokojení, protože tým se pohyboval na osmém až devátém místě průběžného pořadí seriálu. Adéla Boudíková i Jiří Ročárek sbírali cenné body. Především je třeba vyzdvihnout Jirkovy výkony, které dosáhl ve srovnání mužské světové špičky dálkových běhů. Pavel Ondrášek si vybral během sezóny velkou dávku smůly a navíc v Seefeldu mu přetížené svaly na zádech nedovolily startovat. Pavel je ještě mladý závodník a jeho výkony např. na Jizerské 50 nebo na La Diagonele jsou příslibem do budoucna. Ve velmi dobrém světle se ukazuje i další mladý závodník Dan Máka.

Po zbývající část sezóny však naši závodníci zahálet nebudou. Další týden by měla Adéla s Jirkou startovat na Biegu Piastow, který je zařazený do FIS maraton cupu. Pavel Ondrášek s Danem Mákovu by měli absolvovat Orlický maraton, pokud jeho uspořádání sněhové podmínky dovolí. Na březen je přesunutý i Jelyman jako poslední závod české Ski - Tour, na kterém by také naši borci neměli chybět.

Atlas Craft team


Zpět

Kontakt

Moravský skimaraton klub z.s.
Stichovická 320/3
798 02 Mostkovice
IČ 042 35 622
b.ú. 220 083 2943/2010, Fio banka, a.s.

+420 737 257 125Moravský skimaraton klub © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode