Po víkendových výjezdech na Praděd a Dlouhé stráně jsme si upevnili teamové vedení v seriálu Silvini Skiroll Classics.

11.08.2015 22:07

O víkendu se konaly další dva závody na kolečkových lyžích ze série Silviny Skiroll Classics.

V sobotu 8.8. se běželo 9 km z Hvězdy přes Ovčárnu až k vysílači na Praděd. Do cíle v nadmořské výšce 1492 metrů dojel první Adam Fellner (Atlas Excavators), který po vítězství na prémii na Ovčárně doběhl do cíle v čase 38:23 před druhým Vladislavem Razýmem (Sport Club Plzeň) a třetím Václavem Sedláčkem (Silvini Madshus team). Mezi ženami zvítězila Kateřina Beroušková v čase 43:03 před druhou Klárou Moravcovou (Ski Klub Jablonec n.N.) a třetí Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators).

V neděli 9.8. se závodníci přesunuli na výjezd z Koutů nad Desnou na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Na 12,5 km dlouhé trati s převýšením téměř 900 metrů zvítězil opět Adam Fellner (Atlas Excavators) před Václavem Sedláčkem a před Pavlem Ondráškem (Atlas Excavators). Svými výkony a umístěním podpořili výkonnost našeho teamu  4. a 5. místem Jiří Ročárek a Daniel Máka. Mezi ženami při tomto druhém výjezdu dominovala opět Kateřina Beroušková před Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators) a Klárou Moravcovou.

A jak to vypadá v celkovém pořadí po 4 závodech (polovina seriálu) ? O první místo se dělí Jiří Ročárek (Atlas Excavators) s Václavem Sedláčkem (Silviny Madshus team) s 520 body před Pavlem Ondráškem (Atlas Excavators) se 440 body.

Ženám vévodí Adéla Boudíková z Atlas Excavators (740 bodů), před Eliškou Uhmannovou (530 bodů) a Kateřinou Berouškovou (400 bodů).

V teamové soutěží je náš team Atlas Excavators v průběžném vedení před Silviny Madshus teamem a teamem XC sport.