První závod Visma Ski Classics a Atlas Craft Team

10.12.2015 23:10

Livigno, Atlas Craft team, zleva Máka, Boudíková, Ondrášek, Bícová a Ročárek

V sobotu byl na programu týmový prolog, který se v ženské kategorii startoval hromadně a v mužské intervalově v týmových skupinách. Bodovali tři nejrychlejší závodníci týmu a jedna závodnice. Muži rozhodně na trati netaktizovali, všichni se snažili jet vysoké tempo, a pokud to bylo možné, tak se střídali ve vedení. Některé týmy asi nepochopily tuto strategii, že mají respektovat tempo třetího nejpomalejšího závodníka a pomáhat mu. Kolikrát bylo možné vidět dva závodníky, jak jedou v předu a třetí je třeba 1km za nimi sám, úplně vysílený.

Naši kluci (Jiří Ročárek, Pavel Ondrášek, Adam Fellner a Daniel Máka) perfektně spolupracovali a mezi muži dosáhli skvělého 11. místa. V ženské kategorii byl prolog náročný hlavně strategicky, protože se bojovalo o pozice od samého začátku. Ve třetím kole se tempo zvyšovalo a Adéla Boudíková nakonec dojela do cíle na devátém místě. Tým nakonec v součtu obsadil krásné 8. místo.

V neděli organizátoři prodoužili trať o výživné stoupání, které se jelo 4x. Většina elitních závodnic zvolila soupaž, v mužské kategorii nemazal lyže snad žádný závodník. V ženské kategorii se osamostanilo sedm závodnic už v prvním kole v nejprudší pasáži a kousek za nimi se utvořila druhá skupina asi osmi závodnic, ve které jela i Adéla a v cíli obsadila solidní 10. místo. Karolína Bícová dojela na 22. místě.

V mužské kategorii dosáhl skvělého 28. místa Jirka Ročárek, který byl po Standovi Řezáčovi druhým Čechem ve výsledkové listině. Překvapil také Daniel Máka, pro kterého to byla premiéra v dálkových bězích a obsadil 59. místo. Pavel Ondrášek nevybral optimální lyže na danou podmínku a hodně se mu během závodu zpomalily. V cíli byl hodnocen na 76. pozici.

Nyní je tým celkově na 11. místě. V individuálním hodnocení seriálu je Adéla Boudíková na 9. místě, Karolína Bícová na 19. místě a Jiří Ročárek na 25. místě. Pavel Ondrášek, Daniel Máka a Adam Fellner se dělí o 42. pozici s dalšími závodníky. /AB/