Úspěšný vstup do sezóny na Prologu VISMA SKI CLASSICS

05.12.2015 13:12

ATLAS CRAFT TEAM ve složení Jiří Ročárek, Pavel Ondrášek, Adam Fellner, Dan Máka, Adéla Boudíková a Karolína Bícová zajel v Italském Livignu skvělé 8. místo v konkurenci 21 týmů v jejichž řadách se prezentovali nejlepší závodníci dákových běhů na lyžích.

V 10 hodin odstartoval hromadně závod žen. Na start se postavilo 24 závodnic, mezi kterými Adéla Boudíková dojela na velmi pěkném 9. místě a její čas jako první ženy teamu v cíli se přičítal k trojnásobku času třetího nejlepšího závodníka mužské části teamu v následujícím intervalovém závodě mužů. Karolína dojela dvacátá.

Za hodinu už na trať vyrazily teamy mužů v intervalovém rozestupu 3 minut. Naši borci ostartovali jako čtvrtý team v pořadí a všichni jsme byli zvědaví jak si povedou v silné konkurenci. Po polovině prvního kola se ukázalo, že Danovi nejedou lyže a začal na kluky ztrácet. Ti však na mezičasech dokazovali, že mají natrénováno a chuť se poprat ostaními teamy i nadmořskou výškou místa závodu. Po 15km z toho bylo výborné 10. místo o jednu příčku před muži z dalšího českého teamu Silviny Madhus Teamu.

Po sečtení časů žen a mužů dosáhl ATLAS CRAFT TEAM při svém prvním představení ve VISMA SKI CLASSICS na skvělé 8. místo.

Všichni závodníci nyní zregenerují na zítřejřejší La Sgambedu, které se už účastní i členové hobby teamu.