50. Jizerská 50

20.02.2017 Jizerská 50 se opět vydařila. Počasí přálo závodníkům, na neděli se trochu ochladilo a stopy lehce vymrzly. Hodně se lišily podmínky v dolních partiích závodu a na vrcholcích Jizerek, kde byl sušší sníh a dost záleželo na výběru správných lyží. Všichni naši borci se odhodlali pro soupaž, přestože Jizerská 50 není profilově nejlehčím závodem. Nejlepší týmový výsledek vybojoval Jirka Ročárek, který dojel do cíle na 21. pozici jako druhý z Čechů. Skvěle zabojovali i Pavel Ondrášek s Radkem Šretrem, kteří obsadili 26., respektivě 27. místo. Petr Novák se chystá na Vasův běh a Jizerskou 50 jel z plné přípravy. Ke všemu se mu nepodařilo vybrat správné lyže, stejně jako Danovi Mákovi. Petr skončil na 33. místě a Dan na 35. Přesto to jsou krásné výsledky a ukázalo se, že náš tým patří mezi elitu. V ženské kategorii za nás bojovala Polka Emilia Romanowicz, která dojela na 17. místě a Anička Beranová na 26. místě.

Kromě hlavního závodu se naši kluci ukázali ve firemních štafetách, kde vybojovali 1. místo. Navíc Jirka Ročárek nemohl vynechat svou tradici a odstartoval v sobotu ještě na krátké 25 km klasické trati, kde vyhrál po osmé v řadě.